دیدار با الجزایر، چالشی بزرگ از نگاه کی‌روش

۷فروردین۱۳۹۷
کارلوس کی‌روش درباره این بازی می‌گوید: «الجزایر در جام جهانی قبلی برای اولین بار از گروهش صعود کرد و برابر آلمان هم شایسته بُرد بود. بازی با این تیم که بازیکنانی در لیگ‌های انگلیس، فرانسه، پرتغال و آلمان دارد، چالش بزرگی است.»

  امروز از ساعت ۲۰:۳۰ تیم‌های ملی ایران و الجزایر در اتریش مقابل هم قرار می‌گیرند.
این بازی، دومین مصاف تدارکاتی تیم ملی ایران با حریفان آفریقایی برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است.

  کارلوس کی‌روش درباره این بازی می‌گوید: «الجزایر در جام جهانی قبلی برای اولین بار از گروهش صعود کرد و برابر آلمان هم شایسته بُرد بود. بازی با این تیم که بازیکنانی در لیگ‌های انگلیس، فرانسه، پرتغال و آلمان دارد، چالش بزرگی است.»

  سرمربی تیم ملی فوتبال در گفت‌وگو با باشگاه هواداران فوتبال ملی، افزود:  این دیدار یک قدم رو به جلو برای آماده‌سازی تیم ملی است. در این بازی فرصتی بسیار خوب خواهیم داشت تا بعضی از بازیکنان جدید را آزمایش کنیم و به آنها زمان بدهیم تا تجربه کسب کنند. همچنین فرصتی است برای پیدا کردن راه‌حل‌های متفاوت در طول بازی و بررسی شرایط تیم. 
 کی‌روش افزود: تنها چیزی که شما نمی‌توانید در فوتبال بخرید تجربه است. هیچ کس نمی‌تواند به خرید برود و تجربه بین‌المللی را بخرد بنابراین شما نیاز دارید که بازی کنید. غیرممکن است که این تجربه همینطوری کسب شود و قدم جادویی وجود ندارد که مثلا‌ ۳۰ بازی ملی به مهدی ترابی از طرف یک مربی با تجربه ۳۶ ساله هدیه داده شود. برای کسب تحربه فرصت و زمان نیاز است. این دقیقا همین برنامه‌ای است که در این برنامه کوتاه مدت برای این ۳۰ بازیکن در نظر گرفته‌ایم. می‌خواهیم به عنوان یک تیم پیشرفت کنیم، روحیه لازم برای حضور در جام جهانی را افزایش دهیم و ارتباطات خانوادگی درون تیمی را بالاتر ببریم. بازیکنان تیم ملی ایران نیاز دارند سریع یاد بگیرند چون فرصت‌های خیلی زیادی ندارند و گزینه دیگری وجود ندارد. 
کی‌روش در پاسخ به این سوال که با این نگاه کسب تجربه و آزمایش راه‌حل‌های مختلف مهمتر از کسب نتیجه در این بازی است، گفت: نتیجه همیشه جزوی از فرایند یادگیری است. ما باید بازی‌مان را انجام دهیم و با خواستی قلبی که پیروز شویم. پایه و اساس زندگی بر موفقیت و پیروزی شکل گرفته است. ما هیچ وقت نمی‌بازیم. یا می‌بریم یا یاد می‌گیریم.
 سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که "درست است که تیم الجزایر به جام جهانی صعود نکرده اما در جام جهانی قبلی برای اولین بار از گروه خود صعود کرد؛ اتفاقی که تا به حال برای فوتبال ایران رخ نداده است. آنها بازیکنانی دارند که در لیگ‌های انگلیس، فرانس، پرتغال و آلمان بازی می‌کنند. فکر می‌کنید چه چالشی پیش‌روی تیم ملی ایران قرار دارد؟"، گفت: چالش بزرگی است که می‌توانیم این بازی را انجام دهیم. فقط جهت یادآوری باید بگویم که در جام جهانی ۲۰۱۴ تنها تیمی که به معنای واقعی آلمان را به دردسر انداخت و می‌توانست و باید آلمان را شکست می‌داد، همین تیم الجزایر بود. آنها تنها تیمی بودند که در مصاف با آلمان در نزدیکی صعود به مرحله بعد قرار داشتند. سایر رقبا برابر آلمان خیلی تا برد فاصله داشتند. 
کی‌روش افزود: همه چیز از قدرت و پتانسیل الجزایر حکایت دارد. آنها در حال حاضر می‌خواهند تیم‌شان را برای جام جهانی بعدی و جام ملت‌های آفریقا بازسازی کنند. آنها کار خودشان را انجام می‌دهند و ما هم کار خودمان را. به همین خاطر هم برای انجام این بازی دوستانه به توافق رسیدیم. مهمترین موضوع بعد از این بازی برداشتی است که هر کدام از دو تیم از این دیدار خواهند داشت. این بازی، دیداری نیست که برای انجام سه امتیاز یا برای آینده برگزار کنیم. دیداری است که ما در نهایت یا می‌بریم یا یاد می‌گیریم.

نظرات

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.