بیانیۀ باشگاه هواداران فوتبالِ ملی به مناسبتِ روز خبرنگار «این صدای رسای وجدانِ عمومی است»

۹۶/۰۵/۱۷
بیانیۀ باشگاه هواداران فوتبالِ ملی به مناسبتِ روز خبرنگار «این صدای رسای وجدانِ عمومی است»

جوشش و پویش اخبار و اطلاعات و تلاش با هدفِ آگاهی‌بخشی، تمامی آمالِ زندگی اوست. زنده است با امید تحول در افکارِ عمومی و حیاتی دوباره می‌یابد با نقش‌آفرینی در زمینۀ تکالیف حرفه‌ایِ خویش. در گرماوسرما و آرامش‌وهیاهو و هر مکانی، فارغ‌از ناملایمات و مخاطرات حضور می‌یابد بنا‌بر رسالتش. او، شخصیتی است جریان‌ساز که در تاریخ و جریان‌های تاریخ‌سازِ بشری ریشه دارد. زبانش، صدای رسای وجدانِ عمومی و بیانش، روشنی‌بخشِ واقعیت‌هاست. آری، «خبرنگار» شریانِ‌ حیاتی در انعکاس انتظاراتِ مردمی است که با نگاهی نقادانه، به واقعیاتِ جاری می‌نگرد و زمینۀ آگاهی جامعه و فرهنگ‌سازیِ عمومی را فراهم می‌سازد.
باشگاه هواداران فوتبالِ ملی (سامانۀ ۹۰۹۰) ضمن پاسداشتِ تلاش دست‌اندرکارانِ حوزۀ اطلاع‌رسانی و خبر، فرارسیدنِ روز خبرنگار را به تمامی فعالانِ این عرصه، به‌ویژه نویسندگان و خبرنگاران و عکاسانِ ورزشی کشور تبریک می‌گوید.
بی‌شک علاوه بر نقشِ پُررنگ و ملموس خبرنگارانِ ورزشی در فرهنگ‌سازی و اعتلای ورزشِ کشور، دستاوردهای تیم‌های ورزشی ایران در عرصه‌هایِ بین‌المللی، مرهونِ زحمات صادقانۀ این قشر از جامعۀ مطبوعاتِ کشور است.
امید است که مسئولانِ مرتبط، سلامت و کرامتِ اخلاقی و انسانی و حرفه‌ای خبرنگاران را بیش‌از‌پیش تأمین کنند و محترم بشمارند و نظامِ حقوقی و قانونی حمایت از آن‌ها را ارزیابی و به‌روزرسانی کنند. افزون‌براین، اقداماتِ لازم را برای تأمینِ آرامش و امنیت این گروهِ شریف و پرتلاش انجام دهند. برآورده‌شدن این اهداف، از اولویتِ فراوانی برخوردار است و همتِ عالی مسئولان را می‌طلبد.

نظرات

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.