مهدی تاج: برای تیم ملی به ۱۷.۵ میلیارد تومان پول نیاز داریم

۹۶/۰۴/۱۴
مهدی تاج: برای تیم ملی به ۱۷.۵ میلیارد تومان پول نیاز داریم

مهدی تاج در گفت‌وگویی درخصوص اینکه این روزها همه مطالبۀ صعود تیم ملی از گروهش در جام جهانی را دارند و چه امکاناتی برای رسیدن به این هدف پیش‌بینی شده است، اظهار داشت: فردا همان خواهد شد که ما امروز اندیشیده‌ایم. ما حتماً می‌توانیم رشد کنیم، درصورتی‌که تدبیر نیکویی داشته باشیم. ما در همۀ بخش‌های تیم‌های ملی تدبیری جدی داریم. تمام توان و بودجه و امکاناتی که دراختیار فدراسیون قرار دارد، بین تیم‌های ملی تقسیم می‌شود و فقط تیم ملی بزرگ‌سالان یک مقدار مستثنی است که آن هم خودش درآمد خاصی دارد. همان‌طورکه می‌دانید با صعود هر تیمی به جام جهانی مبلغ قابل‌توجهی به‌عنوان پاداش از سوی فیفا به تیم‌ها داده می‌شود که این مبلغ هزینه‌های تیم ملی را تأمین می‌کند.
وی افزود: ما در فوتسال و فوتبال ساحلی سوم دنیا شدیم که افتخار بزرگی است؛ اما مبلغی را متوجه فدراسیون نکرد. بااین‌حال، فدراسیون برای موفقیت این تیم‌ها هم باید هزینه کند که این کار درستی هم هست. تیم ملی به جام جهانی صعود کرده و برخلاف دوره‌های قبل که معمولاً روزهای پایانی به جام جهانی می‌رفتیم و امکان برنامه‌ریزی هم کم بود؛ اکنون چند کار در فدراسیون فوتبال درحالِ‌انجام است. در این خصوص جلسه‌ای با رئیس سازمان گردشگری در فدراسیون فوتبال داشتیم که درزمینۀ اعزام‌ها صحبت کردیم. این جلسه دربارۀ برگزاری جام جهانی است. همان‌طورکه می‌دانید ما سه بخش اعزام به جام جهانی خواهیم داشت: یکی خود تیم ملی و دیگری عوامل اجرایی و درنهایت مردم. ما برای صدور روادید و نوع اعزام‌ها درحال ‌برنامه‌ریزی هستیم. تلاش فدراسیون این است که با‌توجه‌به نزدیکی روسیه به ایران درمقایسه‌با برزیل که در دورۀ قبل میزبان بود، بتوانیم نیمی از ورزشگاه‌ها را برای خودمان داشته باشیم.
رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: در بحث خود تیم ملی، ما برنامه‌ای با کارلوس کی‌روش تنظیم کرده بودیم و فکر می‌کردیم قبل از بازی با ازبکستان به جام جهانی صعود می‌کنیم. سه چهار جلسه با کی‌روش به‌صورت مفصل داشتیم و دربارۀ اتفاقاتی که باید رخ بدهد، صحبت کردیم. این برنامه‌ها را برآورد هزینه کردیم و دیدیم که ۱۰ تا ۲۰میلیارد تومان بودجه لازم داریم. خیلی ساده است و می‌دانید که اگر بخواهیم با تیم‌های بزرگ بازی کنیم، هزینه دارد. ضمن اینکه بازی با هر تیم بزرگی، به‌نفع تیم ملی نیست. برای مثال، ما قبلاً با برزیل هم بازی کردیم؛ اما نفعی برای فوتبال ما نداشته است. باید ببینیم چه مسابقه‌ای به درد ما می‌خورد؛ به‌همین‌دلیل دیداری دوستانه با روسیه خواهیم داشت. این بازی قطعی است و بازی‌های دیگر را هم پیش‌بینی کردیم. وقتی این برنامه‌ها را برآورد هزینه کردیم، نزدیک به ۱۷/۵ میلیارد نیاز داریم.
تاج گفت: من این مسائل را با‌توجه‌به علاقه و اعتمادی که وزیر ورزش به تیم ملی دارد، به او اعلام کردم. وزیر هم به‌دنبال پشتیبانی خوب از تیم ملی است و این تدارکات در توان فدراسیون نیست و هزینه‌های ما بالاست. اگر این بودجه تأمین شود، تا حدودی خیالمان راحت است. البته می‌دانید که فوتبال به این شکل نیست و شما حتی اگر بهترین تدارکات و پشتیبانی را داشته باشید، نتیجه‌ای قطعی نیست و نمی‌توانید بگویید می‌روید و یکی از بازی‌ها را می‌برید. این شرط عقل است که ما از تیممان پشتیبانی کنیم و تدارکات خوبی درنظر بگیریم.

نظرات

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.