بیانیه باشگاه هواداران فوتبال ملی درآستانه بازی با ازبکستان

۹۶/۰۳/۲۲
بیانیه باشگاه هواداران فوتبال ملی درآستانه بازی با ازبکستان

«اتحاد تاریخی سرِ بزنگاه جاودانگی»
امروز، تیم ملی فوتبالِ کشورمان برای رسیدن به جام جهانی، تنها یک نود دقیقۀ تاریخی فاصله دارد و ما فقط باید یک‌بار توپ را از خطِ دروازۀ ازبکستان عبور دهیم. ورزش، یکی از صحنه‌های مهمی است که در آن فارغ از سلیقه‌ها، مردم در مسیری متحد قرار می‌گیرند و فوتبال هم از این قضیه مستثنا نیست؛ به‌گونه‌ای‌که همیشه در بزنگاه‌های تاریخی، همۀ افراد جامعه را متحد می‌کند. همان‌طورکه در فاجعۀ تروریستی ۱۷خرداد تهران، گروه‌های سیاسی مختلف پشت‌به‌پشت هم دادند و متحد شدند و از کشور عزیزمان حمایت کردند، در ورزش نیز، همه در مواقع حساس درکنارهم قرار می‌گیرند و آبی، قرمز، زرد و سبز، تنها از یک رنگ طرفداری می‌کنند، آن‌هم رنگ سفید پیراهن تیم ملی.
هواداران فوتبالِ ما، آن‌قدر عزیز و مهربان هستند که وقتی آبی یا قرمزِ این مملکت با تیمی خارجی بازی دارند، همگان شعار قدیمیِ حمایت دیگری را بر زبان جاری می‌سازند. برای مثال، تابه‌حال کِی طرفدارِ آث‌میلانِ قرمز از اینترمیلانِ آبی درمقابل بایرن‌مونیخ یا طرفدار لیورپولِ برابر تیمی غیربریتانیایی از اورتون، همشهری‌اش حمایت کرده یا طرفدارِ آرسنال نام چلسی، همشهری‌اش را در بازی با بارسلون فریاد زده است؟
امروز، تیم ملیِ ایران با ازبکستان بازی می‌کند. حقِ این مردمِ وفادار است که باردیگر، صعودی بی‌دردسر را شاهد باشد و بدونِ‌دغدغه تا لحظۀ آخر، در تب‌وتاب صعود نسوزد. فوتبال ما بارها نشان داده که در چنین روزهایی، قدرتِ مضاعف می‌گیرد و در ورزشگاه آزادی، کارهایی می‌کند که از عهدۀ هیچ تیم آسیایی دیگری بر‌نمی‌آید. درحالِ‌حاضر، تیم کشورمان صاحب چنان قدرتی شده که می‌تواند حتی با بردی کم‌گل، دومین تیمی لقب بگیرد که پس‌از برزیل صعودش به مرحلۀ نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه قطعی می‌شود. افزون‌براین، به رکورد منحصربه‌فردش ادامه دهد و یگانه تیم فوتبال ملیِ جهان باشد که در رقابت‌های مقدماتیِ جام جهانی گلی نخورده است. 
چنین قدرتی را به دو عامل اصلی مدیونیم: ۱. ثبات در کادرفنی و عوامل تیم ملی که باعث شده کارلوس کی‌روش بعداز سال‌ها، از تیم ایران در دورانی کم‌ستاره، اما پرفروغ از بُعد تاکتیکی، معتبرترین تیم آسیا را بسازد. شاید اگر به‌جای ایران، تیم بزرگی مثل آلمان و برزیل هم در منطقۀ آسیا بازی‌های مقدماتیِ جام جهانی را برگزار می‌کردند، این‌قدر قاطع و محکم نتیجه نمی‌گرفتند. این اعتبار و قدرت را به شناخت مربی‌مان از روند فعالیت تیم ملیِ فوتبال مدیونیم؛ ۲. بعد از ثباتی که مدیران فوتبالِ ملی برای کی‌روش فراهم کردند، عامل دیگر، توان و شناختِ چشمگیری است که او از فوتبالِ ما دارد؛ فوتبالی که در فاصلۀ جام جهانی ۲۰۱۴ تا به امروز، رفته‌رفته تکامل یافت وکسانی را کنار گذاشت و جایشان را با جوانان پر کرد که باورش سخت بود. برای مثال، حضور پورعلی‌گنجی به‌جای امیرحسین صادقی، میلاد محمدی به‌جای مهرداد پولادی، سعید عزت‌اللهی به‌جای آندرانیک تیموریان و... . اگر این اتفاق‌ها یک‌روزه شکل می‌گرفت، درحدِاعجاز بود.
از ترکیب تیم فوتبالِ کشورمان در جام جهانی ۲۰۱۴، درحالِ‌حاضر این بازیکنان حضور ندارند: علی‌رضا حقیقی، هاشم بیک‌زاده، مهرداد پولادی، امیرحسین صادقی، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، خسرو حیدری و... . جای نفرات اشاره‌شده را این بازیکنان گرفته‌اند: علی‌رضا بیرانوند، رامین رضاییان، میلاد محمدی، مهدی طارمی، وحید امیری، سردار آزمون و... .
این نام مقدسِ فوتبال ماست که امشب بر فرازِ جهان تلألؤ دارد.
به‌ امید موفقیت در بازی امشب و اولین صعود متوالی به جام جهانی در تاریخ فوتبال ملی.
زنده‌باد ایران...

نظرات

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.