جهان‌بخش: امیدوارم کی‌روش سال‌ها سرمربی تیم ملی باشد

۹۶/۰۳/۱۹
جهان‌بخش: امیدوارم کی‌روش سال‌ها سرمربی تیم ملی باشد

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) با علیرضا جهان‌بخش، گفت‌و‌گویی انجام داده است که در آن مهاجم تیم ملی ایران درباره مسائل مختلفی همچون تجربه حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، پیشرفت فوتبال هلند، کارلوس کی‌روش و سردار آزمون صحبت کرده است.

جهان‌بخش که سه سال پیش در برزیل در سه بازی ایران در مرحله گروهی جام جهانی به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت، درباره تجربه‌ای که از حضور در آن رقابت‌ها به عنوان یک بازیکن ۱۹ ساله به دست آورد، گفت: حضور در جام جهانی به طرزی باورنکردنی فوق‌العاده بود. من به جام جهانی رفتم و جوان‌ترین عضو تیم ملی ایران بودم. من واقعاً خوشحال بودم که توانستم در آنجا حضور داشته باشم، چون می‌توانستم چیزهای زیادی یاد بگیرم و ببینم که بازیکنان بزرگ برابر آرژانتین چگونه بازی کردند. من تمام حرکات آنها را زیر نظر داشتم تا بتوانم از آنها برای بازی خودم الگوبرداری کنم. بازی در جام جهانی بعد از تنها شش ماه حضور در اردوی تیم ملی تجربه فوق‌العاده‌ای بود که بهتر از آن را نمی‌توانستم تجربه کنم، چون فرصتی برای من به وجود آورد تا پتانسیل و توانایی‌هایم را نشان دهم.

هافبک ایرانی تیم آلکمار هلند در ادامه به نقشی که کارلوس کی‌روش در موفقیت‌های اخیر تیم ملی ایران و قرار گرفتن این تیم در آستانه رقم زدن یک اتفاق تاریخی (دو صعود متوالی به جام جهانی برای اولین بار در تاریخش) اشاره داشت و افزود: کی‌روش در تیم ما نقش اصلی را ایفا می‌کند و تجربه او به شیوه‌ای باورنکردنی خوب است. زمانی که شما نتایج دو بازی اخیر ما را می‌بینید، دلیل رضایت مردم ایران از عملکرد کی‌روش را خواهید فهمید. بازیکنان هم با کی‌روش رابطه خوبی دارند و او کارها را برای ما آسان می‌کند. این‌ها همان ویژگی‌هایی است که او را از سایر مربیان متمایز می‌کند. ما خوشحالیم که زیر نظر کی‌روش کار می‌کنیم و امیدواریم که او برای مدتی طولانی در کنارمان بماند.

وی سپس به دوران بازیگری‌اش در فوتبال هلند در تیم‌های نایمخن و اکنون آلکمار اشاره داشت و عنوان کرد: هلند کشوری است که شما به عنوان یک فوتبالیست می‌توانید در آن پیشرفت کنید. تمرکزی که آنجا روی بازیکنان هست و شیوه‌ کاری‌شان با بازیکنان به خصوص بازیکنان جوان و با استعداد، باورنکردنی است. اینجا همه چیز برای رسیدن شما به اهداف‌تان وجود دارد و به همین دلیل بود که من زمانی که من از نایمخن پیشنهاد دریافت کردم، بدون تردید آن را قبول کردم. من به آن تیم پیوستم تا با فوتبال و فرهنگ این کشور آشنا شوم. دو سال پیش نیز به آلکمار رفتم که آن هم باشگاهی خوب است و همیشه جزو چهار پنج تیم برتر هلند بوده است. بنابراین هلند برای پیشرفت شما به عنوان یک بازیکن جوان جای فوق‌العاده‌ای است. حضور در لیگی  که در آنجا افراد دور و برتان به شما برای رسیدن به اهداف‌تان کمک می‌کنند همان چیزی است که شما را خوشحال می‌کند.

جهان‌بخش در ادامه گفت‌و‌گویش با AFC به همکاری‌اش با سردار آزمون و مهدی طارمی در خط حمله تیم ملی اشاره داشت و تأکید کرد: من سردار را پنج شش سال است که می‌شناسم. ما در کنار هم در تیم زیر ۱۹ سال بازی می‌کردیم و همیشه برای هم دوستانی صمیمی و نزدیک بوده‌ایم. ما همیشه با یکدیگر شوخی می‌کنیم و در اردوی‌های تیم ملی اوقات خوبی را در کنار هم سپری می‌کنیم. به عنوان بازیکن در کنار هم بزرگ شدیم و در چند سال اخیر هم جزو بازیکنان اصلی تیم ملی بوده‌ایم. او کارش را بسیار خوب انجام می‌دهد. سردار به روسیه رفت و در آنجا برای تیم باشگاهی‌اش هم گل‌های مهمی زد، حتی در لیگ قهرمانان. تیم ما واقعاً تیمی جوان است که تجربه بازیکنان مسن‌تر هم به آن کمک می‌کند و این همه چیزی است که تیم ملی ایران را به تیمی تبدیل کرده است که جزو قدرت‌های برتر آسیا محسوب می‌شود.

نظرات

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.